Prezenty dla pracowników w formie gadżetów z logo

26 Marzec
2016

Zaangażowani, sprawdzeni i doświadczeni pracownicy stanowią wielki kapitał firmy. Chociaż brzmi to jak slogan, twierdzenie to doskonale odzwierciedla rzeczywistość. Bez dobrych, zadowolonych ze swojego stanowiska pracowników nawet najlepszy pomysł na biznes nie ma szans na powodzenia – chyba, że poprowadzimy go zupełnie sami. 
W jaki zatem sposób możemy zmotywować osoby, które zatrudniamy i cenimy? Pewnym rozwiązaniem jest oczywiście gratyfikacja finansowa w postaci premii i bonusów, przyznawanych święta czy inne okoliczności. Takie rozwiązanie posiada jednak pewną zasadniczą wadę – przyzwyczaja pracownika, że należy mu się więcej, więc w kolejnym miesiącu, kiedy premii nie dostanie, będzie się czuł pokrzywdzony. Znacznie lepszym pomysłem są natomiast gustowne prezenty dla pracowników, opatrzone logo naszej firmy.

Przede wszystkim, posiadanie takiego gadżetu sprawia, że zatrudniony przez nas człowiek czuje się częścią firmy. Może pochwalić się przed znajomymi, że pracuje tu i tu, że dostają tam takie fajne koszulki, czapeczki czy pendrive. Oczywiście, aby pracownik naprawdę poczuł się doceniony po otrzymaniu prezentu i chętnie używał go w swoim środowisku, musi to być rzecz wykonana z dobrej jakości materiałów, estetyczna i elegancka. Pamiętajmy iż idea jest taka, że pracownik ma się z prezentu ucieszyć – nie wziąć go z grzeczności i wrzucić do szuflady. 

Niezwykle istotną kwestią jest więc dobranie odpowiedniego rodzaju gadżetu – musi to być coś, czego nasz pracownik potrzebuje i czego będzie regularnie używał. Warto więc zastanowić się, jakiego rodzaju tryb życia prowadzi, jaka jest jego sytuacja rodzinna, wiek, hobby itp. Z reguły posiadamy te wszystkie informacje, wystarczy jedynie zastosować tę wiedzę w praktyce. Jeśli więc mamy do czynienia z rodzicem, z pewnością ucieszą go gadżety dedykowane dzieciom – tym bardziej, że uprzejmość uczyniona bliskim osoby obdarowanej postrzegana jest jako bardziej wartościowa i zobowiązująca. Jeżeli natomiast zatrudniamy singli, lubiących ekstremalne wyprawy czy uprawiających jakąś dyscyplinę sportu, powinniśmy postawić na przedmiot, nawet niewielki, którego będą potrzebować w czasie uprawiania swojego hobby. 

W każdym przypadku należy też brać pod uwagę aktualną porę roku – jeśli podarujemy pracownikom leżak czy piłkę plażową w środku zimy, możemy mieć pewność że do lata albo o nich zapomną, albo zgubią, zaś nasze prezenty nie spełnią zamierzonego efektu – nie będą ani użyteczne, ani nie spowodują, że pracownik poczuje się doceniony i ważny. 

 

To może Cię zainteresować